Zdravie a psychosomatika

Moji klienti sú často prekvapení akú veľkú váhu kladiem na ich psychický stav. Samozrejme to zistia hneď pri prvej návšteve, kde kladiem „zákerné“ otázky :)) Vravia, že sa ich nikdy nikto na nič také pri liečbe nepýtal (teda asi okrem psychiatrie:) Po hodine „diagnostického trápenia“ však každý pochopí aký veľký dopad má naše prežívanie na naše telo. A prečo je tomu tak?
Akýkoľvek náš prežitok totiž vstupuje do nášho energetického systému a priamo ovplyvňuje jeho stav a stav fyzického tela (rada vravím, že naše emócie a psychické stavy neodídu len tak s pánom bohom na obláčku, aj keď mnohokrát si vravíme, že čoto už máme v sebe vyriešené, ono to nikam neodchádza 🙂 Všetky naše prežitky vstupujú priamo tam, kde ich často a radi potláčame, ak nie sú príjemné – do nášho tela, kde denno denne, každú sekundu obťažujú ten ktorý orgán. A povedzme si pravdu , niekedy je to celé životy.
Tuto začína každá choroba! Preto je pri liečbe veľmi dôležité vedieť ako sa vo svojom živote cítime.
Veď uznajme samy, chceli by sme byť každú chvíľu obťažovaní niečím nepríjemným? Cítili by sme sa dobre? Fungovali by sme zdravo? Nedávali by sme tiež najavo, že sa nám takéto fungovanie nepáči? Orgán ale nevie rozprávať, môže sa zviditeľnit len pocitom, ktorý, aby sme ho zaregistrovali, musí byť nepríjemný.

Buďme preto k sebe láskaví a nedovoľme vlastnej mysli ubližovať vlastnému telu, nič iné totiž nemáme 🙂
Prajem nám aby sme sami sebe dovolili byť zdravý!
Ak na tejto ceste potrebujete pomôcť, rada tak učiním 🙂

Liečba východných medicín má totiž iný prístup než predpísanie antidepresív na potlačenie zlých duševných stavov. Tým, že veľmi dopodrobna vnímajú prepojenie tela a mysli a takisto majú tisícročné poznatky o ich fungovaní, vedia konkrétne rozpoznať, ktorá emócia vstupuje do ktorého orgánu a aké problémy tam môže spôsobiť.
Preto liečbou daného orgánu dokážeme doslovne vyliečiť aj psychické problémy, ktoré sú v podstate somatickým prejavom fyzicky poškodeného orgánu.
Ak by som bola konkrétnejšia liečbou ľadvín sme schopní vyliečiť rôzne strachy, liečbou slezinového systému nadmerné premýšľanie a mohla by som pokračovať do naozaj ťažkých foriem psychických problémov..ale to už je iný príbeh 🙂

Lucia Grófová, terapeut TČM

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *